Servis vidlic a tlumičů – Cycology.cz

Nedílnou součástí horského kola jsou jeho tlumicí jednotky, díky kterým si můžeme užít požitek z jízdy i ve členitém terénu. Avšak vidlice i tlumič potřebují, stejně jako ostatní části kola, patřičnou péči, aby nám mohly sloužit a utlumit nárazy, které naše paže či nohy nestihnou. Každý výrobce uvádí trochu odlišné intervaly, po kterých je doporučováno tlumicí jednotky servisovat (FOX po odjetých 100 hodinách, RockShox po XXX hodinách atd).

Obecně platí, že servis těchto komponentů by měl být prováděn alespoň 1-2x ročně, samozřejmě podle toho, kolik kolo najezdí. Tím nejmenším, co pro Vaše vidlice a tlumiče můžete udělat, je pravidelná výměna oleje, který zajištuje chod vidlice (tlumení a zamykání). Do vidlice, byť to na první pohled není patrné, se dostávají nečistoty a ty mohou způsobit například problémy v podobě prodřených kluzáků vnitřních nohou vidlice. Výměna této části není levná záležitost a proto dbejte na pravidelné kontroly a patřičnou péči.

 

Dbejte na pravidelné kontroly a dostatečnou péči o vaše jízdní kolo 
Podobné principy, by se měli dodržovat i u teleskopických sedlovek. Pravidelným čištěním a mazáním prodloužíte životnost svojí teleskopické sedlovky. Jakožto autorizované servisní středisko značky RockShox, provádíme všechny servisní úkony na vidlicích, tlumičích i teleskopických sedlovkách. Překážkou pro nás nejsou ani tlumící jednotky ostatních výrobců značek Fox, SR Suntour, CaneCreek, DVO a dalších. 
  
Ceník pro servis tlumičů

Mohu něco udělat sám?
Ano, to můžete. Věc, kterou zvládne každý, je po každé vyjíždce otřít kluzné části a vrchní část gufera od viditelných nečistot čistým, suchým a nemastným hadříkem. Poté vzít silikonový olej (nikdy NE teflonový ), nastříkat jej na kluzáky, párkrát propružit a opět utřít čistým, suchým a nemastným hadříkem. Tato činnost zabere zlomek Vašeho času, ale prodlouží životnost tlumení. Podobné principy, by se měli dodržovat i u teleskopických sedlovek. Pravidelným čištěním a mazáním prodloužíte životnost svojí teleskopické sedlovky. Jakožto autorizované servisní středisko značky RockShox, provádíme všechny servisní úkony na vidlicích, tlumičích i teleskopických sedlovkách. Překážkou pro nás nejsou ani tlumící jednotky ostatních výrobců značek Fox, SR Suntour, CaneCreek, DVO a dalších.

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.

Podrobné nastaveníPovolit všeOdmítnout vše
popuplogo
CHCETE BÝT V OBRAZE?
ODEBÍREJTE NOVINKY CYCOLOGY
Stačí se přihlásit k odběru našeho pravidelného newsletteru a sleva 100 Kč na první nákup je vaše!
*Sleva lze uplatnit při nákupu nad 1000 Kč
CHCI SLEVU