Servis odpružených vidlic a tlumičů

SERVIS GARANČNÍ PROHLÍDKA CENÍK SERVIS TLUMIČŮ KOLO PŘES E-SHOP SHIMANO SERVIS CENTRUM USKLADNĚNÍ KOL PŮJČOVNA KOL

Nedílnou součástí horského kola jsou jeho tlumicí jednotky, díky kterým si můžeme jízdu i ve členitém terénu vychutnat naplno. Vidlice i tlumič ale potřebují pravidelnou péči, aby nám mohly sloužit a utlumit nárazy, které naše paže či nohy nestihnou. Každý výrobce uvádí trochu odlišné intervaly, po kterých je doporučováno tlumicí jednotky servisovat (FOX po odjetých 100 hodinách, RockShox po 100 hodinách atd). Obecně platí, že servis těchto komponentů by měl být prováděn alespoň 1-2 x ročně, samozřejmě podle toho, kolik kolo najezdí. Tím nejmenším, co pro svoje vidlice a tlumiče můžete udělat, je pravidelná výměna oleje, který zajištuje chod vidlice (tlumení a zamykání). Do vidlice, byť to na první pohled není patrné, se dostávají nečistoty a ty mohou způsobit například problémy v podobě prodřených kluzáků vnitřních nohou vidlice. Výměna této části není levná záležitost, a proto dbejte na pravidelné kontroly a patřičnou péči. Podobné principy by se měly dodržovat i u teleskopických sedlovek. Pravidelným čištěním a mazáním výrazně prodloužíte jejich životnost.

 

Jakožto autorizované servisní středisko značky RockShox provádíme na jejich komponentech (vidlicích, tlumičích i teleskopických sedlovkách) všechny servisní úkony. Překážkou pro nás nejsou ani tlumící jednotky ostatních výrobců - Fox, SR Suntour, CaneCreek, DVO a dalších.
Ceník pro servis tlumičů
Jak můžu o vidlice a tlumiče pečovat sám?
Nejdůležitější je prevence. Věc, kterou zvládne každý, je po každé vyjíždce otřít kluzné části a vrchní část gufera od viditelných nečistot čistým, suchým a nemastným hadříkem. Poté vzít silikonový olej (nikdy NE teflonový), nastříkat jej na kluzáky, párkrát propružit a opět utřít čistým, suchým a nemastným hadříkem. Je to činnost na pár minut, ale výrazně prodlouží životnost tlumení. Stejným způsobem byste se měli starat i o teleskopické sedlovky.

Jméno a příjmení:
Adresa:
Telefon:
Název vidlice / tlumiče:
Požadovaný servis:
Způsob doručení tlumících jednotek
Osobně Jablonec n. N.

Osobně Liberec

Přepravní službou na adresu CYCOLOGY s.r.o. Pražská 109 Jablonec nad Nisou 46601

Odeslat formulář