Při výběru cyklotrenažéru berte v úvahu hlavně to, kdo a jak ho má používat. Svou roli hraje výška, váha i kondice jezdce. Jiný trenažér tak bude vyhovovat rekreačnímu jezdci a jiné požadavky bude mít profík, který na něm mimo sezónu tráví pár hodin denně. A pokud byste při výběru toho nejvhodnějšího cyklotrenažéru nebo ergometru tápali, nebojte se nám ozvat – rádi poradíme!
Hlavní třídění trenažérů rozlišujeme dle následujících parametrů:
Magnetická: Odpor závisí na typu magnetu. Má buď pevně daný odpor nebo je možné ho manuálně regulovat v určitém rozsahu.
Hydraulická: Odpor se zvyšuje exponenciálně k rychlosti.
Elektromagnetická: Odpor trenážéru se nastavuje elektromagneticky, obvykle je brzda řízena počítačem.
Klasický: Využívá buď magnetickou nebo hydraulickou brzdu. Odpor si ovládáme my samotní, je pevně daný nebo roste s námi vynaloženým úsilím. Trenažéry jsou buď magnetické nebo hydraulické.
Smart: Jedná se o trenažéry, které už disponují potřebnými snímači a je možné je připojit k počítači a konkrétním tréninkovým aplikacím. Jsou schopné vám poskytnout informace o tréninku, jako je například rychlost nebo kadence, ale nezvládnou jezdci automaticky regulovat odpor, ten je opět pevně daný, nebo ručně regulovatelný jezdcem.
Interaktivní: Nejpokročilejší z trenažérů. Je možné ho připojit k počítači a s použitím aplikací jako je Rouvy, Zwift, atd. vám je schopný regulovat zátěž šlapaní. To znamená, že když se přede mnou na monitoru objeví kopec, tak se tomu úměřně zvýší odpor trenažéru. Spousta z těchto trenažérů disponuje snímačem výkonu, kadence šlapání a rychlosti, tím pádem funguje jako perfektní tréninkový nástroj.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.