Závodní víkend jak se patří

Vytvořeno29.07.2020

Během uplynulého víkendu se jezdci našeho týmu zúčastnili hned několika akcí. V sobotu byly v plánu dva závody, a to fourcrossový závod v Dobřanech, který byl součástí evropského poháru, a mistrovství České republiky v maratonu v Dolní Moravě, na které navazovalo nedělní mistrovství republiky v XC E-bike, jakožto vůbec první ročník pod hlavičkou UCI.

V Dobřanech se závodu zúčastnil i Tomáš Slavík, který po boji s Jiřím Pencem a Tomáš Brožíkem, urval první místo. Jiří skončil na 3. místě a Tomáš na 2. místě. Více si můžete přečíst v reportu Tomáše Slavíka. Maraton na psaných 107 km, ale reálných 115 km, si zajel Marek Sádovský, který v tomto velice náročném závodě, kde jak do kopce, tak z kopce nebylo nic zadarmo, dojel na 71. místě z 200 zúčastněných jezdců. Když k tomu přičteme převýšení přes 3 500 m, řadíme to mezi dobrý výsledek a těšíme se, co přinese příští závod.

MČR v maratonuMČR v E-bike

MČR v E-bike start

Neděle s elektrickým pohonem

Nedělní mistrovství republiky XC E-bike pro nás bylo velkou neznámou, tak jako pro ostatní. Všichni závodníci nastupovali do závodu s velkým otazníkem, jelikož nikdo netušil, jaký může být vývoj závodu, když se osedlá kolo s elektrickým pohonem. Pořadatelé, mezi které patřil i náš známý Zdeněk Dokoupil, který měl celou tuto akci na starost a bojuje za rozšíření závodů pro E-biky, si připravili velmi náročný cca 2 km okruh, kdy jeho první polovina vedla po velice strmé sjezdovce s jednou překážkou, kterou bylo cca 30 dřevěných schodů. Druhá polovina trati byla zase namotaná pouze z kopce po sjezdovce s přejezdy hlubokých odvodňovacích koryt, přejezdem pneumatik od traktoru, wallridem a třešničkou na dortu byl paletový skok, na kterém jsme při stavbě přidali také ruku k dílu, a závodníci na něm skákali i přes 5 metrů.

MČR v E-bike schodyMČR v E-bike skok

Závod byl rozdělen do dvou kategorií Hobby a Elite. V kategorii Hobby se nejlépe na 8. místě umístil Jiří Zárybnický sedlající naše kolo Kross Soil 1.0, a to i přes zranění úst (pár stehů zůstane na památku), které prodělal v sobotním maratonu. V kategorii Elite jsme nasadili hned několik želízek v ohni a nejlépe bojoval Vojtěch Hanč, který se vetšinu závodu držel na 2. místě. Bohužel se ale během posledních dvou kol propadl na 6. místo mezi muži, které bylo zapříčiněno i pádem v posledním sjezdu. Po dojetí do cíle byl převezen do nemocnice s otřesem mozku. Naštěstí je dnes již v pořádku na domácí rekonvalescenci a počítáme s ním i na příští rok. Vojta pro zajímavost sedlal Rocky Mountain.

MČR v E-bike Vojta HančMČR v E-bike Vojta Hanč

Tato akce pro nás byla velkou zkušeností a rádi bychom pochválili pořadatele Nova Cup za výbornou trať a organizaci samotného závodu. V příštím roce věříme ve více takových závodů, nejen kvůli jezdcům, ale i kvůli divákům, kteří stihnou zafandit a odvézt si domů pěkný sportovní zážitek.