Tomáš Slavík zpět v ulicích Mexika, Down Puerto Vallarta

Tomáš Slavík se uplynulý víkend zúčastnil jednoho z nejtěžších městských sjezdů v mexickém dovolenkovém ráji Puerto Vallarta. Trať byla ještě těžší než předchozí ročníky, ale i tak se závodilo o setiny! Tomáš Slavík neměl svoji životní jízdu, udělal pár chyb a na vítěze ztrácel pouze 0,9 vteřiny, ačkoliv i s minimální ztrátou je z toho nakonec bramborové 4.místo. 

“Down Puerto Vallarta je jedna z nejkratších tratí na kterých závodíme, ale musím upřímně říct, že je to pro mě jedna z nejtěžších a nejintensivnějších tratí, na který jsem kdy závodil. Udělat bezchybnou jízdu je doopravdy náročné kvůli povrchu, ale i tak se počítá každá setina. Poslední dobou zažívám šílený příběhy jak na cestách, tak i na tratích. Bohužel tomu nebylo jinak ani v Mexiku hahaha."
 

"V první závodní jízdě jsem měl super našlápnuto a byl jsem výrazně rychlejší na všech mezičasech, ale bohužel v poslední pasáži asi 200m před cílem jsem vletěl do plotů a do lidí, jelikož trať byla změněná asi o 2 metry oproti předchozímu dni. V den závodu máme vždy jednu treninkovou jízdu, ale tu jsem bohužel nedokončil kvůli defektu, takže jsem o změnách nevěděl. Fakt mě to mrzí, ale bohužel to tak je. Městský sjezdy jsou někdy prostě punk."
 

"Nicméně druhou jízdu jsem byl již se vším obeznámen a věděl jsem o změnách, takže jsem to zkoušel pálit, co to šlo. Bohužel jsem v této jízdě nějak nenašel rytmus, nasázel pár chyb a dojíždím o 0,9 vteřiny za vítězem a je z toho “až” bramborové 4.místo, které je i tak skvělé v této konkurenci, ale mířil jsem na první příčky. Jedeme dál směrem k dalším závodům a třeba mě potká i trochu víc toho sportovního “štěstíčka”…díky moc za support a za hezký zprávy! “ 

Další zastávka pro Tomáše je otvíračka nového Velosolutions pumptracku v Pugnitzu 23.5. a další víkend první kolo 4X Pro Tour v legendárním Fort William.
 

Pro více informací, fotek a videií sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka:

http://tomasslavik.com/cs/
http://www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/tomasslavik63
www.youtube.com/tomasslavikdotcom

Photo credit: Nico Switalski, Marcos Ferro, Altius events

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: