Tomáš Slavík vítězí na nejdelší městském sjezdu na světě!

Vítězné ražení Tomáše Slavík nezná konce! Uplynulý víkend byl korunován králem závodu Red Bull Monserrate Cerro Abajo v Bogotě! Tento legendární závod v Kolumbii je považován za nejdelší a fyzický nejnáročnější závod, který má díky tomu i zápis v Guinessově knize rekordů!
 
 
Tomáš Slavík se v kvalifikaci šetřil a ve finále vylepšil svůj čas natolik, že jej už nikdo nedokázal překonat. Později přirůstající déšt ostatní závodníky navíc ještě vzdaloval od času Tomáše Slavíka. Závodu se zúčastnilo 40 pozvaných závodníků z 11 různých zemí a měřili svoje síly s tratí, která nemá obdoby: Délka 2 400 m, 1605 schodů, Start ve 3200 m.n.m a vertikální drop přes 500m!
 
 
Slavík svým vítězstvím tvořil v Kolumbii historii, jelikož se jako první závodník stal vítězem obou Red Bull Cerro Abajo závodů a to Red Bull Valparaiso Cerro Abajo a Red Bull Monserrate Cerro Abajo!
 
 
Slavík po finálové jizdě komentoval: “Trochu jsem bojoval s faktem, že jsem si před hlavním závodem sjel trať pouze dvakrát a to doopravdy nestačí. Loni jsem tady nezávodil a musel tak řešit nastavení kola, hlavy a celkovýho stylu jízdy až v těchto jízdách.
 
 
Všichni rideři, kteří to v těchto podmínkách dokázali sjet až do cíle jsou ti skuteční hrdinové a šampióni. Sice jsme soupeři, ale ve finále náš hlavní soupeř je čas!
 
 
Jsme kamarádi, pomáháme si, fandíme si a bylo pro mě doopravdy těžký sledovat kluky jak se v dešti perou s tratí, padaj a bojujou po cestě dolů do finiše. Samozřejmě mám radost ze svýho vítězství, ale ještě větší radost mám z toho, že jsou všichni v pořádku dole v cíli.
 
 
Za těchto podmínek na takové trati končí veškerá legrace, to už je doopravdy tenkej led…Díky všem za krásný zprávy a za to, že fandili i takto na dálku! Díky moc všem!”
 
Vítězná jízda Tomáše Slavík na RBMCA 2020:
 
Tomáš se již dva dny po dojetí toho nejdelšího městského sjezdu v Bogotě nachází na Novém Zélandu, kde příští týden odstartuje zahajovací závod série Crankworx, kde se Tomáš zúčastní dohromady 3 závodů: Dual Slalom, Air DH a Pumptrack!
 
 
Pro více informací sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka:
www.instagram.com/tomasslavik63
 
Photo credit: Jan Kasl, Kevin Molano
Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: