Vpředu, nebo vzadu? Vybírejte dětské sedačky na kolo

Vytvořeno18.05.2021
Vpředu, nebo vzadu? Vybírejte dětské sedačky na kolo

Minulý týden jsme se podívali na to, jaká je situace na trhu s dětskými koly. A dnes se podíváme na situaci, kdy se chcete dostat na kolo, ale Vaše ratolest ještě není ready na svoje vlastní kolo. Možností je hned několik, tak nezoufejte a vybírejte!

 

Dětské sedačky na kolo

 

První známou variantou je klasická dětská sedačka na kolo, kterou upevníme nad zadní kolo. Dítě si tedy můžeme posadit za nás. U nás lze vybírat zadní dětské sedačky na kolo od firmy Urban Iki. Tyto sedačky jsou známé, plně fungující a hned v několika barevných variantách.

Zadní dětská sedačka na kolo Urban Iki Zadní dětská sedačka na kolo Urban Iki

 

Další variantou je možnost posadit dítě před sebe. K tomu slouží speciální dětské sedačky na kolo na rám, nebo s uchycením pod představec. Poslední dobou je to hodně oblíbená varianta, zejména pro děti, pro které je to větší zábava, jelikož mají větší rozhled a zážitek ihned za řídítky. Výhodou ale také je, že máte dítě před sebou a vidíte na něj.

Jednou ze značek, které se specializují na přední dětské sedačky, je již zmíněná značka Urban Iki. V tomto případě dítě sedí v sedačce a kochá se okolím. Vy ho máte více pod kontrolou a pro obě strany je to tak mnohem větší zážitek.

 

Držák na přední sedačku Přední sedačka na kolo Urban Iki

 

Další značkou je novozélandský Shotgun, který k sedačce nabízí i řídítka pro dítě. Ta si přiděláte na svá řídítka a máte vystaráno. Dítě má pocit, že kolo řídí a zároveň velkou výhodou je, že si dítě zvyká na posed a drží rovnováhu. Tato varianta je vhodná pro děti od 2 do 5 ti let.

Dětská sedačka na rám Shotgun Dětská řídítka k sedačce Shotgun

 

Shotgun ale myslí i na větší děti, které už do toho na svém kole dupou, ale stále potřebují trochu pomoci do kopce. Na trh se dostalo tažné lano, které si pod kopcem zaháknete za sedlo, vydupete nahoru a nahoře už jen vycvaknete a schováte.

 

Tažné lano Shotgun Shotgun ledvinka s lanem

 

 

Tak si užijte si léto s celou rodinou a nejlépe na kolech. Všechno jde!

 

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.