Vilibald Vítek na skok v USA

Město andělů, Hollywood, Venice beach, San Diego, Joshua Tree park, Huntington beach, to je neodmyslitelnou součástí vždy slunné americké Californie.

 

Náš jezdec Vilibald Vítek využil volno mezi akcemi v závodní sezóně a letěl si splnit sen a navštívit již zmiňovanou Californii. Nejel tam jen tak nalehko s foťákem jako japonský turista ale vzal si s sebou i svoje dirtové kolo a navštívil ne jedno legerdání a i pro něj speciální místo.
 
 
“Cestování s kolem mě baví. Spíš už poslední roky cestuju jen a pouze s kolem protože mě plácnutí se na pláži nebaví hehe, vždy na cestách hledám nějakou aktivitu a zábavu co by se dala dělat. Vzít si kolo je záruka že se nudit nebudu. V LA jsem navštívil hodně známých míst, nemohl jsem vynechat slavný Hollywood blvd., chodník slávy, TLC chinese theatre(nikdy se tam nefoťte s žádnýma postavama chtěj za to fakt dost peněz), Sunset Strip, Tower records, Whisky a Go Go, Rainbow bar. Poslední 4 měli pro mě velký význam protože to je kolébka rock and rollu a sedět na místě kde za dob největší rock and rollové éry vysedávali lidi: Lemmy, Slash, Motley crue, Ozzy, Hendrix a další bylo dost dechberoucí. Navštívil jsem samozřejmě i Venice beach a Santa Monicu ale tyhle místa mě moc nevzali, všude tuna lidí a hezkej skatepark jen pro skate a kola zákaz, bohužel." nám prozradil Vilibald.
 
 
 
Určitě ale každému doporučuje observatoř! Je tam "krásná míle" do kopce ale pohled Vám sebere dech. Výhled na celé LA, oceán a dokonce i slavný nápis Hollywood (který je další 3 míle po pěším trailu) . Observatoř je zajímavá a mají tam nespočet naučných informaci o teleskopech, planetách, gravitaci a vesměs všeho, co se týká vesmíru. Na kole se zastavil v legendárním dirt parku Sheephills. Větší sucho naznačilo, že budu povrch hodně klouzat, proto musel být opatrný, ale po dvou jízdách se do toho dostal a pak jen poslouchal pochvalu od místních riderů, že by kluci chtěli jezdit taky jako já a to Vildu hodně zahřálo u srdce. Dirtpark je uprostřed velkého přírodního parku, který je dost rozlehlý, tímpádem i lákavý na delší vyjížďku.
 
 
,,Jelikož jsem milovník bot VANS, tak sem si nemohl nechat ujít ježdění ve Vans Skateparku. Je zajimavé, že v obchodním centru je krám VANS a když jim projdete, tak je tam velký skatepark, dlouhá minirampa (u-rampa) a hodně hluboký betonový bazén, vše v nejlpeší kondici na ježdění. Ale dejte si pozor protože tam kola mají povolený vstup pouze v úterý a čtvrtek od 18:00 do 22:00! V druhém patře kde je tribuna je i pár herních automatů a her, např. pro rodiče, kteří chtějí zahnat nudu při čekání, až jeho potomek dojezdí hehe.": svěřil se.
 
 
San Diego je hodně zajímavé město, místy se tam líbilo víc než v přelidněném LA. Jestli budete mít cestu okolo, nezapomeňte navštívit La Jolla Cove. Je to útes, kde úplně v klidu leží nebo s Vámi plavou mořští lachtani, k tomu neuvěřitelný výhled stojí za ten zážitek. Vilibald ještě prozradil: ,,V San Diegu jsem hlavně chtěl jediné a to je zajezdit si v YMCA parku! Byl to sen od doby co sem viděl Dennise Enarsona a Garyho Younga jak tady jezdí a jak ten park je prostě super. Zvlášť, když před nedávnem postavili sekci skatecross. Dráhu plnou velkých lavic a klopenek, no přesně to, co jsem si vždy přál."
 
 
,,Nedokážu popsat, jaký to byl pocit mít možnost si zde zajezdit a zatrénovat, vyzkoušet nové triky do sezóny. Po ježdění mi místní partička starších dala highfive a uznali respekt, za moje ježdění, byl jsem nesmířně štastný. Po krátké konverzaci zjštuji, že ani jeden není ze San Diega a dělají pouze doprovd svým dětem. Prostě moderní tátové, doma chytnou skate, bmx a spolu s klukem letí do skateparku." dodal.
 
Posledních pár dní byl Vilibald s přítelkyní ubytován asi 3 minuty od Huntington beach, tuhle pláž může všem jenom doporučit! Je hezčí než Venice, lepší vlny na surf, molo s Ruby’s Dinner na konci a to včetně lokálních trhů. Dokonce vychytali i beach festival, takže stage s hudbou dokreslila úžasnou atmosféru. Vidla s nadšením prozradil: ,,Je to tam skvělé, super počasí, konstatně 22 stupňů a lehký vánek od oceánu. Určitě bych doporučil aspoň jednou za život se do Californie podívat a vidět tu krásu co vidíte pouze ve filmech. Zažít ten americkej sen. Opravdu to stojí za to."
 
Sleduj Vildův: Youtube, Facebook a Instagram!
Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: