Tubolito – větší úspora váhy než u bezdušáků

Vytvořeno26.04.2019
Tubolito – větší úspora váhy než u bezdušáků

Možná jste už na svém kole řešili úsporu váhy... jak ví každý správný cyklista, úspora je nejvíc poznat na točivých částech kola. Samotné výplety musíte rozpohybovat a čím jsou lehčí, tím lépe vám to půjde.

Jak tedy na svém kole ušetřím potřebné gramy?

Jednou z možných variant je přechod na bezdušový systém, který však není pro každého. Nevýhodou bezdušáků je fakt, že potřebují občas doplnit mléko a při opravdu velkém defektu, kdy je třeba plášť podlepit, se tak nejspíš nevyhnete znečištění.

Další možností je nově zaplést kola, pořídit lehčí pláště, zkrátka nahonit gramy na komponentech. Třeba i na výměně duše. Už jste slyšeli o Tubolitu? V poměru cena/výkon je v úspoře váhy na kole jednoznačným vítězem. Pojďme se na ni proto podívat blíž...

Duše Tubolito jsou určeny pro silniční kola, gravely, ale taky pro horská kola. Nejde tedy o žádný exkluzivní produkt pouze pro vyznavače některé disciplíny. Tubolito existuje ve dvou modelech, TUBO a S-TUBO. Jaký je mezi nimi rozdíl a kterou si vybrat? TUBO oproti klasickým duším šetří váhu a zároveň má vyšší odolnost proti defektu. S-TUBO to s ušetřením váhy žene ještě do většího extrému, ale odolnost proti defektu slibuje stejnou, jako u klasiky. Porovnání jsme pro vás sepsali do přehledné tabulky:

Typ

Váha

Úspora

Standardní duše 29“ x 2,1-2,5 FV47

245gr

0gr

Light duše 29“ x 2,1-2,5 FV47

156gr

-89gr

Bezduš. varianta (mléko+ventilek)

110gr

-135gr

TUBO MTB 29“ x 1,8-2,4 SV42

85gr

-160gr

S-TUBO MTB 29“ x 1,8-2,4 SV42

45gr

-200gr

 

Jak už jsme si řekli, TUBO uvádí oproti normální duši až o 2/3 větší výdrž, je to ale pravda? Otestovali jsme to na vlastní kůži. Na obrubníkový kámen jsme opakovaně najížděli rychlostí 13 km/h,  v první variantě s normální duší a v druhé s TUBO. Váha jezdce byla pokaždé 75 kg. A jaký byl výsledek? Normální duši jsme cvakli při tlaku 1,8 Baru, TUBO při 1,2 Baru. Rozdíl ve výdrži tak činil 0,6 Baru, což je velice zajímavá hodnota. Pro zájemce přikládáme i video z celého testu.

V neposlední řadě je důležité taky zmínit, že Tubolito je menší než klasická duše, takže ani jako rezerva nezabere moc místa a na rozdíl od duší z latexu také drží tlak.

Pokud tedy chcete uspořit váhu, nešpinit si ruce, mít malou rezervní duši nebo prostě jen vyzkoušet něco nového pro svoje kolo, Tubolito už na vás čeká!

 Tubolito S-TUBO MTB

 

 
 

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Nepovolovat cookiesPovolit vše