Tomáš Slavík se stal MISTREM SVĚTA ve Foucrossu!

Vytvořeno06.09.2021

Česká republika slaví velký bikový úspěch - Tomáš Slavík se stal po šesti letech mistrem světa ve Fourcrossu ve Val di Sole v Itálii. Slavík tak prolomil své prokletí na zdější trati a dokázal i po zdravotních problémech zvítězit. Cesta byla trnitá, ale díky tomu je vítězství ještě cennější!

Tomáš Slavík se stal Mistrem světa v Itálii

" V kvalifikaci jsem zajel docela rozumnou jízdu, ale časy byly strašně nabušený a v čase 0,02 vteřiny jsme byli narvaní 3 závodníci. To se snad ještě nikdy nestalo. Bohužel pro mě 3.místo a věděl jsem, že v semifinálových a finálových jízdách nepojedu vnitřní tratě tak, jak jsem byl vlastně každý rok zvyklej. Věděl jsem, že se možná karty otočily a teď nebudu já ten, který bude štvanou zvěří, na kterýho budou všichni mířit....ale právě já můžu být z venkovních tratí ten, který bude lovit ostatní :) s touto taktikou jsme nastoupili do celého závodu a v tréninkách to bylo vidět, že najíždím úplně odlišný stopy.

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve Fourcrossu

Tomáš Slavík - mistr světa ve fourcrossu

Tomáš Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu

"V tréninkách jsem se cítil skvěle, ale po prvních závodních jízdách jsem se začal cítit strašně unavenej kvůli prodělanýmu Covidu 6 týdnů nazpět, kdy jsem neměl zrovna dobrej průběh. Myslel jsem si, že každou chvíli vypadnu, ale když jsem stal na startu semifinále, tak se to zlomilo a místo přežívání jsem začal bojovat...od té doby to byl starej dobrej Tomáš Slavík.

Když jsem dojížděl posledních 50m ve finále, tak to bylo něco neuveřitelnýho. Celý jsem si to zpomalil, užíval, vnitřně se radoval a po průjezdu cílem jsem jen sklopil hlavu a začaly mi téct slzy. Bylo to strašně emotivní, krásný, skutečný... Vůbec jsem si neuvědomil, jakej obrovskej batoh plnej otázníků jsem celých 6 let vozil a ten ze mě při průjezdu cílem spadl. Je to sice můj už třetí titul, ale byl pro mě po tom všem asi nejmíň čekanej a mám z něj snad největší radost ze všech! Každý rok se říkalo, že Slavík má v Itálii "UNFINISHED BUSINESS" a já teď můžu naplno odpovědět "MISSION COMPLETE"!

Od teď mám ve Val di Sole splněno a závodění bude asi "trochu" jednodušší. Děkuji všem fanouškům na trati i doma! Doufám, že jste si tu cestu semnou užili, protože já s Váma na 100%! Díky moc! "

Tomáš Slavík mistrem světa ve fourcrossu

Photo credit: Michal Červený, Roman Jahelka

Co víc dodat? Mise je splněna! Děkujeme všem sponzorům, přítelkyni, rodině, tréninkovým parťákům a všem kteří jedou na vlně s Tomášem! Doufáme, že si užijete video, protože tohle vítězství a tohle video je pro Vás!