Technologie PRIZM od značky Oakley

Vytvořeno22.07.2019
Technologie PRIZM od značky Oakley

Abychom to vzali pěkně po pořádku. Oakley je americká značka, která se řadí mezi přední výrobce optiky pro vrcholové sportovce i širokou veřejnost. Dnes bych vám rád představil jejich revoluční technologii Prizm a lépe tak vysvětlil jeden z důvodů, proč se Oakley řadí mezi světovou špičku.

    Co je vůbec technologie Prizm zač?

Zdravým obnaženým okem jsme schopni rozlišit přibližně 10 miliónů barev. V různých podmínkách nebo při různých aktivitách to ale nemusí stačit. Výzkum, který trval 15 let, přinesl revoluční technologii, se kterou vývojáři z Oakley mohou nadefinovat skla tak, aby zdůrazňovala jen určité barvy. Dosahují toho pomocí zvýšení kontrastu a filtrování jen vybraných barev. Tím vznikly vůbec první čočky, které měly přesné určení pro danou aktivitu, sport nebo podmínky.

 

 

 


Takže vlastně polarizovaná skla?

Vůbec ne - polarizace u brýlí funguje jakožto jednotvárný filtr, který má za úkol blokovat a tlumit veškeré světlo horizontálního směru, které se odráží od lesklých povrchů. Mezi tyto se řadí například vodní plochy, kovy, nebo mokrá vozovka.
Oproti tomu skla Prizm jsou vyvinuta tak, aby tlumila a zvýrazňovala jen jisté barvy k dosažení maximálního výkonu při dané aktivitě.
V dnešní době se dělají i čočky, který využívají kombinaci úpravy Prizm a klasické polarizace. Jedná se ale jen o volnočasové brýle.

Pojďme si teď společně pro představu ukázat několik zásadních čoček s technologií Prizm:


Prizm Snow

Přelomovým rokem se stal rok 2014, kdy byly světu představeny první čočky pro zimní sporty s technologií Prizm. V zimním období je obzvlášť těžké rozlišovat nerovnosti jak na sjezdovce, tak ve volném terénu. V některých případech může správné rozhodování ovlivnit i váš život. Mezitím už se rodina Prizm Snow poněkud rozrostla a dnes si tak můžete vybírat ze 7 typů čoček se světelnou propustností od 3 do 80 %. Široké spektrum těchto brýlí vás nenechá na holičkách za žádných podmínek!

 

 

Prizm Daily
Zatím posledním milníkem technologie Prizm bylo rozšíření i mezi volnočasové brýle. Zde se s touto úpravou čoček vyzdvihují všechny barvy tak, aby nabyly na „plnosti“. Zároveň jsou ale vybalancovány, aby vám vytvořily jedinečný vjem nejen z cest, ale i běžných denních zážitků.

Prizm Trail
Určeno pro horskou cyklistiku. Prizm Trail vyzvdvihuje hnědou a zelenou barvu, pro perfektní orientaci v lese i na otevřených loukách. Světelná propustnost je 36% a zabarvení fialové-růžové.

Prizm Road
S těmito skly je zesvětlena bílá a naopak zvýraněna žlutá, zelená a červená tak, aby mohl cyklista jednoduše rozlišovat nástrahy v podobě spár nebo děr, které by mohly nepříjemně ovlivňovat jeho výkon. Světelná propustnost u této čočky činí 20 %.

Kromě technologie Prizm se skla brýlí Oakley vyznačují i vysokou odolností a širokým výběrem tvarů a barev tak, aby uspokojiily i ty nejnáročnější uživatele. Veškeré úpravy čoček jsou vtisknuty do skel, tudíž veškeré oděrky a škrábance budou mít stejnou barvu, jako daná čočka. To výrazně snižuje jejich rušivý dopad pro vaše oči, na rozdíl od jiných značek, kde škrábanec odhalí čirou čočku pod svrchní barevnou vrstvou a tím se brýle stávají takřka nepoužitelnými.

Pokud jsou brýle vystaveny nárazu, například letícímu kameni od zadního kola jezdce před vámi nebo větvi, okolo které právě projíždíte na lyžích, neprasknou, ale zdeformují se. Zabrání tak vniknutí úlomků do vašeho oka a uchrání ho před poraněním.

 

Žádný obrázek ani detailní popis ale samozřejmě nenahradí osobní zkušenost. Proto neváhejte a doražte na některou z našich poboček. Veškeré skladové modely si můžete na našich prodejnách vyzkoušet „na vlastní oči“ a zjistit, které brýle budou zrovna pro vás ty pravé!

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Nepovolovat cookiesPovolit vše

CHCETE BÝT V OBRAZE?
ODEBÍREJTE NOVINKY CYCOLOGY
Stačí se přihlásit k odběru našeho pravidelného newsletteru a sleva 100 Kč na první nákup je vaše!
CHCI SLEVU