Nevíte, kam na kolo?

Nevíte, kam na kolo?

Prázdniny jsou časem dovolených, teplých dnů a samozřejmě dlouhých cyklistických vyjížděk. Zarytí cyklisté vyrážejí během léta na nejednu cyklo dovolenou, co když se ale někdo chystá vyrazit třeba i poprvé, ale neví kam? Z tohoto důvodu jsme si připravili pár doporučení, kde si to na kole užije úplně každý.

 

SchladmingSchladming

 

Saalbach-Hinterglemm

Naším již tradičním místem pro prázdninové rozježdění je rakouské středisko nedaleko Zell am See, Saalbach-Hinterglemm, který plynule navazuje na Leogang, který se nachází na druhé straně kopce. Jednoznačnou výhodou tohoto střediska je široké spektrum tras od určení pro úplného začátečníka, až po zkušené borce. Někdo si rád vyjede lanovkou a po příjemně vyhlazené trati se dohoupe až dolů, někdo si ale rád vyšlápne kopec sám, přejede vršky a zase se vrátí dolů. No a pak tu je varianta pro tvrdé sjezdaře, kteří šetří síly a nahoru se vyvezou lanovkou, dolů však sletí jako blesk.

Tratě jsou tedy pro všechny a navíc přehledně řazeny dle obtížnosti. Velikou výhodou jsou samozřejmě okolní panoramata. Nekonečné výhledy na Alpy, horské chaty, na kterých si ve chvílích odpočinku může člověk dát pořádný Germknodel (prostě sladkej knedlík s pudinkem, kterej chceš) a zapije to Almdudlerem (alpská bylinná limonáda). Ubytování jsou v údolí mraky a všechny je najdete na oficiálních stránkách Saalbachu.

Schladming pauzaCycology jezdci

 

Leogang

Leogang je areál sám o sobě, jelikož je to místo, kde se jezdí světový pohár ve sjezdu, XC a mnoho dalších závodů. Zde už se nám areál zaměřuje spíše na ty více zkušené jezdce, ale najde se tu i trať, která je vyžehlená. Takže pokud nesedí jezdec poprvé v životě na kole, tak si zajezdí. U spodní stanice lanovky se nachází veliké skills centrum s pumptrackem, dirty, nafukovacím dopadem, malými dropy, kde si každý může vyzkoušet co vlastně dovede.

Schladming

Za nás tento areál jednoznačně doporučujeme jak pro cyklisty, tak pro necyklisty, kteří rádi vyrazí na kolo, ale prokombinují to například i s pěším výletem Aktivit je zde mnoho, ceny standardně rakouské a poblíž městečko Zell am See s obrovským jezerem, kde se dá strávit nejedno parné odpoledne. Na příště pro vás připravujeme Schladming a Semmering a společně s tím malou akci, tak nepropásněte článek i za týden.

 

Níže video na ukázku z trati v Saalbachu

 

 

 

 

Nevíte, kam na kolo?
Vytvořeno04.08.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.