Neber mě! Stejně si mě majitel najde - Trackito

Běžně v České republice zmizí ročně více jak 5000 kol - a to jsou čísla pouze hlášených krádeží, s těmi nenahlášenými je to ještě mnohem více. Pokud jste se stali obětí zlodějů i vy a chcete kolo získat zpět, hrajete v první řadě o čas. Ten ještě máte, než kolo naprosto zmizí (rozebrání na díly, vyvezení z republiky aj.), pak už jsou vaše šance prakticky na nule.

Mám vůbec šanci kolo ještě najít, když už mi ho ukradnou?

Existuje několik možností, jak tomu pomoci: kód aplikovaný na samotné kolo nebo registrace kola do různých systémů. To můžete udělat jak preventivně, tak po samotné krádeži. Zadáte ke kolu řadu informací, a především výrobní číslo, takže pokud na vaše kolo později někdo narazí, může dát vědět vám i policii. Všechny tyhle varianty mají ale jeden háček: potřebují, aby se kolo v první řadě našlo a aby si ho někdo podle vašeho popisu všiml a identifikoval ho. To se ale podaří málokdy a jak jsme si už řekli, při krádeži hrajeme hlavně o čas, než naše kolo skončí rozebrané na součástky někde za hranicemi. Abyste proto nemuseli spoléhat jen na cizí ostražitost, je tady Trackito. Trackito, jak už (minimálně těm, kdo vládnou angličtinou) název napovídá, má totiž na starost právě sledování polohy kola.

Jak to funguje?

Trackito je malé GPS zařízení, které můžete nainstalovat do vašeho kola a mít ho tak neustále pod dohledem pomocí mobilní aplikace. V pravidelných intervalech totiž pomocí lokátoru odesílá svoji polohu, kterou na telefonu můžete  sledovat. Ve chvíli, kdy od kola odcházíte, přepnete Trackito jednoduše do pohotovostního režimu a pokud s kolem někdo pohne byť jen o kousek, aplikace vás okamžitě upozorní alarmem. Velkou výhodou Trackita je taky jeho výdrž - v pohotovostním stavu zvládne na jedno nabití až 6 měsíců, to je velká část cyklosezóny. Dobít ho pak můžete jednoduše přes USB, aniž by bylo potřeba zařízení z kola sundávat.

Při zakoupení balení za 3 590 Kč obdržíte samotné zařízení s kabelem pro napájení, návod k použití, SIM kartu aplikovanou již do samotného zařízení se základním tarifem na rok zdarma (normální cena 590Kč na rok). Tarifů nabízí Trackito víc (liší se v tom, jak často zaznamenávají informace o poloze kola), ale nemusíte se bát: i základní tarif je pro normální užívání dostatečný.

Trackito je zkrátka skvělým pomocníkem pro všechny, co chtějí mít svoje kolo pod kontrolou a nedat zlodějům šanci? Vyzkoušíte ho i vy?

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: