Kdo maže, ten jede

Kdo maže, ten jede

Počasí nám přeje, takže na kole můžeme trávit téměř veškerý volný čas. I v České republice máme postaveno mnoho zdařilých trailů, které jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro profíky. Velké oblibě se těší například Trutnov Trails, Rychlebské stezky, Tanvaldský Špičák i s lanovkou nebo Singltrek pod Smrkem, který nás vtáhne i do sousedního Polska. Každý si najde to svoje.

Při všech těch sjezdech a výjezdech dostává ale naše kolo pořádně zabrat. A teď otázka na tebe, dostává tvoje kolo při takové zátěži dostatečnou péči? Pokud ne, tak by určitě mělo. Máme tu pro tebe menší návod, jak se o kolo starat, aby sloužilo, tak jak má. Uvidíš, že to oceníš už po prvním vyjetí.

 

1) Přijedu z výletu a kolo umyji

Na kole se udržují nečistoty jako jsou drobné kamínky písku, bahno aj. Dost nám při mytí kola pomůže nějaký mycí prostředek, jako je například Squirt bike wash. Kolo opláchneme hadicí, nastříkáme čistícím prostředkem, kartáčkem očistíme. 

Velkou výhodou může být, že tímto prostředkem můžeme vzít i řetěz, ale neberte jej stejným kartáčem, jelikož bude kartáč pak nepoužitelný. Řetěz propláchneme a necháme vysušit a vše potřené utřeme hadrem.

Pozor, nikdy nemyjte kolo vapkou! Vysoký tlak vymyje vazelínu i z míst, kam slunce nesvítí a může to nadělat mnoho neplechy. Pokud je to nutné, tak pouze pláště a trubky rámu.

 

2) Kdo maže, ten jede

V druhé fázi vezmeme mazací prostředky na řetěz a tlumení. Na řetěz můžeme použít Squirt lubes, který funguje jako vosk na lyže. Vytvoří tenký film na řetězu, a díky tomu řetěz dobře klouže po řetězové lince. Důležité je nemíchat Squirt s ostatními mazacími prostředky, jelikož jsou na teflonové bázi, a ta se Squirtem nekámoší. Takže řetěz poprvé umyjeme pořádně, ale pokud pak použijeme Squirt, příště bude stačit řetěz utřít hadrem, jelikož na něm nebude tolik nečistot a šmír.

Na tlumení, případně teleskopickou sedlovku, použijeme silikonový olej například BikeWorkx Silicone Star. Čistým suchým hadrem otřeme kluzáky, nastříkáme na ně sprej, propružíme a opět otřeme čistým hadrem.

Po této čistící kúře pro naše kolo, která nezabere mnoho času, můžeme příště vyrazit s klidnou hlavou, protože víme, že naše kolo je připraveno :)

 

 

 

 

 

 

 

Kdo maže, ten jede
Vytvořeno14.07.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.