JBC 4X Revelations je minulostí a i na 8.ročník tohoto závodu budeme vzpomínat!

Vytvořeno21.07.2021
JBC 4X Revelations je minulostí a i na 8.ročník tohoto závodu budeme vzpomínat!

JBC 4X Revelations se uskutečnilo 15. - 17.7. v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou a i 8.ročník této akce se již nyní stal legendárním. Počasí si celý týden s organizátory zahrávalo, trať ničil přívalový déšť a nebylo vůbec jasné, jak sobotní závod dopadne. Avšak realizační tým i fanoušci předvedli, že kdo miluje extrémní sporty, toho trochu deště nepřekvapí a přišli na kopec ve více než hojném počtu. 

JBC 4X Revelations

 
Trať po mnoha bleskových úpravách byla nachystaná na jedničku a těsně před startem tréninků se počasí umoudřilo natolik, že nebyl problém závodit i fandit bez deště a s dobrou viditelností. Atmosféra byla opět absolutně úžasná a na trati díky mokrým podmínkám probíhaly opravdu souboje loket na loket, a to od prvních rozjížděk. 
 
Na startovním poli se mimo početného českého zastoupení objevili také jezdci z Nového Zélandu, Velké Británie, Německa nebo třeba Slovinska či Holandska, a rozhodně si nic nedali zadarmo, předjížděcích manévrů a pádů tentokrát bylo k vidění opravdu hodně. S tratí si však i letos nejlépe poradil organizátor závodu a závodník v jednom Tomáš Slavík a dokázal tak po ostrém souboji v první zatáčce udržet první pozici až do cíle a vyhrát tak již po osmé v řadě. Pro stříbrnou medaili si dojel elitní francouzský závodník Adrien Loron, třetí flek obsadil lokální rider Petr Pala, který exceloval hlavně v semifinále, kdy zaútočil na vítěze závodu Tomáše Slavíka, který ho však na posledních pár metrech zvládl předjet. Na čtvrtém místě se umístil český závodník a mladá naděje z Jeseníků Mikuláš Nevrkla.

V pátečním dětském závodě Revelations KIDS event si pak pro první příčku v kategorii KIDS do 12ti let dojel bedřichovský Jiří Eduard Žmolík, kategorii 13-16 let pak ovládl Jan Kuhn. Všem našim mladým nadějím gratulujeme a jsme rádi, že je fourcross i na tak těžké trati, jako ta na JBC 4X Revelations je, baví a že se jim daří.

Povedl se i hudební kulturní program, neskutečné publikum si chválili všichni interpreti a publikum bylo nadšené kapelami a DJs. Představily se kapely jako Gaia Mesiah, The Fialky nebo domácí Lifelines, zahrálo i několik DJs. Déšť nikoho nezastavil v tom si tenhle závodní den a hudební den pořádně užít. 

JBC Revelations - diváky počasí neodradilo

JBC Revelations Petr Pala a jeho jízda

JBC Revelations a dalš povedený ročník je za námi

Vítěz Revelations Tomáš Slavík

"Děkujeme všem našim sponzorům (GHOST bikes, A.Raymond, pivovar Rohozec, GoPRO, Jagermeister, Peugeot MK Cars, Kodak Express), že i v těchto nelehkých časech za námi stojí. Děkujeme za podporu našim partnerům městu Jablonec nad Nisou a Libereckému kraji, kteří s námi spolupracují od samého začátku. Děkujeme všem, kdo na trati dobrovolničí a pomáhají, celému organizačnímu týmu, závodníkům a v neposlední řadě našim věrným fanouškům, které ani přívalové deště nezastavili a JBC 4X Revelations 2021 si přišli užít i v polních podmínkách na absolutní maximum."

Nyní se všichni můžeme těšit na další ročník, který se uskuteční 16. července 2022 v jabloneckém bikeparku, a to již po deváté. A už teď slibujeme, že se opět bude na co těšit. Přejme si, ať nám ve 2022 vyjde počasí opět na jedničku, a ať je za námi i celá komplikovaná covid-19 doba a my to tak budeme moci rozjet přesně tak, jak je naším zvykem. 

 

Výsledky MUŽI JBC 4X Revelations:

1.Tomáš SLAVÍK

2. Adrien LORON

3. Petr PALA

4. Mikuláš NEVRKLA

5. Erik EMMRICH
 
Tomáš Slavík ovládl další ročník JBC Revelations
 
Vyhlášení vítězů JBC Revelations
 Photocredits: Jakub Šedivý, Ondřej Holas, Lukáš Wagneter, Petr Zbranek
Výsledkov listina JBC Revelations

 

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.