Jaké to bylo na Italy Divide

Jaké to bylo na Italy Divide

Dnes vám představíme dobrodružství s názvem Italy Divide, kterého jsme se zúčastnili na přelomu dubna a května. Jedná se o bikepackingový závod napříč Itálií bez podpory a zabezpečení.

Jste odkázáni pouze sami na sebe a na věci, které si vezete s sebou. Trasu určuje pořadatel a řídíte se pomocí GPS. Při odchýlení od trasy, např. pokud hledáte servis, zabloudíte či hledáte ubytování, které není na trase, musíte se vždy vrátit na místo, kde jste z tratě sjeli.

Pořadí a polohu závodníků lze zjistit pomocí trackerů, které neustále odesílají GPS signál. Trackery slouží pořadateli pro kontrolu dodržování stanovené trasy, závodníkům pro orientaci mezi sebou a také divákům.

Vybavení závodníků je velmi rozdílné, na startu lze vidět od gravel-biků přes fat-biky, xc biky 26” až po 29” celoodpružená kola. Není snadné říct, jaké kolo je na tento typ závodu nejvhodnější. Na startu bylo téměr 200 závodníků včetně největších hvězd bikepackingového světa a co závodník to jiný stroj. My jsme závod absolvovali na horských kolech s 29” koly, odpruženou vidlicí a převody 1x12. Žádné speciální úpravy.

Při závodě se setkáte s asfaltem, šotolinou, lesními cestami, singltreky a schody. Zároveň musíte počítat s tím, že kolo budete i tlačit, protože cesta není vždy sjízdná.

Každý ročník má jinou trasu, letos byl start v Neapoli a cíl v Rivě, u jezera Lago di Garda. Délka letošního závodu činila 1225 km s převýšením přes 28000 výškových metrů.

Trasa byla vedena nejkrásnějšími místy Itálie, nevedla pouze přírodou a neobydlenými částmi Itálie, ale zároveň centry nejkrásnějších italských měst Florencie, Bologna či Verona a kolem jejich památek. Projeli jsme tedy v Římě kolem Kolosea, těsně minuli Vatikán, slavné náměstí z Bondovky v Sieně.

Příště vás seznámíme podrobně s průběhem závodu a pokud vás tento závod zaujal, nebojte se nás zeptat, rádi předáme naše zkušenosti a rady ☺

Jaké to bylo na Italy Divide
Vytvořeno10.06.2019
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.