Jak se pojistit pro rizikové sporty?

Vytvořeno30.03.2022
Jak se pojistit pro rizikové sporty?

 

Seskok padákem je adrenalinový zážitek

Milujete adrenalin a rádi zkoušíte nové sportovní aktivity? Lezete po horách, vodních sportů se nemůžete nabažit a horské kolo je vaším nejlepším přítelem? Nezapomeňte si zjistit všechna rizika a správně se na ně pojistit.

Většina turistů považuje cestovní pojištění při cestách do zahraničí za automatické. Na druhou stranu ne každý se ujistí, že jeho pojištění se vztahuje na veškeré aktivity nebo že jeho součástí nejsou rizikové, adrenalinové a extrémní sporty. Jaké činnosti spadají do rizikových a které ne?

Do jaké kategorie spadá váš sport?

Než si sjednáte cestovní pojištění, je důležité vědět, do jaké kategorie sportů patří ten váš. Mezi běžné spadají rekreační sporty, kde nejste vystaveni přímému riziku. Jde zejména o fotbal, nohejbal, basketbal, tanec, jízda na kole, běh, turistika, jóga nebo běh na lyžích. Tyto sporty jsou součástí klasického cestovního pojištění a nemusíte za ně připlácet.

 

Cestovní pojištění na rizikovější sportovní aktivity je dražší

V kategorii aktivních organizovaných sportů najdete činnosti, které děláte závodně, jsou součástí různých organizací a klubů nebo adrenalinové aktivity, které jste se rozhodli vyzkoušet. Může jít například o lyžování či snowboarding, potápění, surfing, jízdu na koni či rekreační sjíždění řek. Pojistit můžete i lezení po ferratách.

Celou skupinu rizikovějších sportů najdete vždy v obchodních podmínkách pojišťovny. Tyto sporty je nutné si připojistit. Výhodou je, že se můžete připojistit jen na dny, kdy budete rizikové aktivity provozovat. Kooperativa takto nabízí svým klientům pojištění v rozsahu aktivních sportů v termínu, který si sami vyberou. Zaplatíte 40 Kč/den za náročnější sport a 60 Kč/den za organizovaný sport.

 

Extrémní sporty mohou být nepojistitelné

Poslední kategorií jsou nebezpečné extrémní sporty, často úplně nepojistitelné nebo jen za určitých podmínek. Lze mezi ně zařadit například potápění v jeskyních, skoky na lyžích, letecké sporty, lezení po ledopádech, potápění se žraloky, lov exotické zvěře nebo výpravy do míst s extrémními klimatickými podmínkami.

 

Jak vybrat cestovní pojištění na rizikové sportovní aktivity?

 Zajímejte se o rozsah pojištění a výši pojistných limitů. Pojistka by měla zahrnovat všechny vaše plánované aktivity. Lékařská péče v zahraničí – zvlášť na západ od Čech – je mnohonásobně dražší než u nás, a i drobné úrazy nebo jen ošetření v nemocnici vyjde v přepočtu na tisíce korun.

Věnujte chvíli času sjednání správného cestovního pojištění rizikových sportů, přestože za něj zaplatíte víc. I když máte rádi riziko a nebezpečí, v některých případech se vyplatí sázka na jistotu.

 

 

pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Na vašem soukromí nám záleží

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Povolit všePodrobné nastavení