Funkční oblečení na kolo pro ten nejlepší výkon

Vytvořeno21.06.2021
Funkční oblečení na kolo pro ten nejlepší výkon

Oblečení je při každém sportu těžké vybrat. Počasí se mění z hodiny na hodinu, v horách dokonce z minuty na minutu. Abychom ze sebe zvládli dostat to nejlepší, tak na to potřebujeme být náležitě připraveni.

Funkční oblečení na kolo pro ten nejlepší výkon

První vrstva oblečení je základ

Vrstvení i funkční materiály jsou dnes samozřejmostí. A pokud nám nejde až tak o výkon jako o to, jak při sportovní aktivitě vypadáme, tak i v tomto ohledu jsou možnosti výběru široké. Dnes se na oblečení zaměříme trochu více. Základem je samozřejmě vždy spodní funkční vrstva. Je potřeba, aby nás spodní triko drželo v suchu, v chladném počasí třeba i v teple.

Na našem webu naleznete kvalitní italskou značku SIXS, která nabízí celou řadu variant. Bez rukávu, s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem nebo třeba i s chráničem páteře. Prostě vše, co vás napadne, že potřebujete, dokáže SIXS nabídnout.

 

Funkční triko SIXS ideální pro cyklistiku Funkční triko s dlouhým rukávem nejenom pro cyklistiku Chráničové triko SIXS s krátkým rukávem

 

 

Kraťasy s vložkou jako když najdeš

První vrstvu bychom měli probranou a nyní se pojďme podívat na spodní část našeho outfitu. Vzhledem k tomu, že máme venku konečně letní počasí, tak zbytek oblečení už nebude tak složité.

Kraťasy na kolo s vložkou se vybírají na základě jízdního stylu, který preferujete. Dají se vybrat buď kraťasy s laclem pro silničáře a XC „žiletkáře“ nebo vnitřní kraťasy s vložkou, které se jednoduše obléknou pod volné kraťasy. U nás se dají sehnat například cyklistické vložky Lawi. Kvalitní vložka v kraťasech zajistí, že náš zadek nebude trpět (dobře, nebude tolik trpět) a pojede se nám na kole lépe. Druhý den nasednout a vyjet znovu jako nový člověk, to je sen každého cyklisty.

Cyklistické kraťasy s laclem ideální pro cyklistické vyjížďky Cyklistické vnitřní kraťasy s vložkou, které padnou každému

Pokud jsme zvolili variantu vnitřní vložky, stačí už jen pořádné kraťasy a vyrazit na traily. Na spodní kraťasy hodíme volné kraťasy, například 100% Airmatic, které jsou na letní teploty jako dělané.

 Volné cyklistické kraťasy 100% ideální pro enduro

Vrchní část tvoří už jenom dres. K upnutým kraťasům s laclem volíme stejně upnutý dres, abychom dosáhli co nejmenšího odporu. Tuto variantu si pravděpodobně nejvíce užijí silničkáři. K volným kraťasům volíme raději volný dres, ať vítr fouká, kam jen to jde. Tento set doporučujeme na odpolední skoky na trailech.

 

Na závěr snad není potřeba dodávat, že bez přilby ani nevyjíždíme. Kdo chce, přihodí rukavice a může se vyrazit.Tak koukněte na náš e-shop, inspirujte se, nakupujte a udělejte si radost, je to potřeba #letsjedem

 

 

Krátký upnutý cyklistický dres nejenom na silniční cyklistiku

Volný dres na kolo, který se hodí každému sjezdaři
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.