Tomáš Slavík vítězí již po páté ve Fort William

"Je-li na světě závod, který chcete vyhrát, je to vždycky Fort William" Fort William je mekkou MTB Světového poháru a vítězství tady je speciálním a nelehkým úkolem. Loni byl Tomáš Slavík na cestě za svým pátým vítězstvím, které mu bohužel zhatil pád v prvních kolech závodu. Tento rok se vrátil, aby své vítězství získal zpět a to se mu také podařilo. Dokázal vyhrát nejen celý závod, ale současně i všechny finálové rozjížďky a dojel si tak pro své celkově páté vítězství ve skotském Fort William. 4X Pro Tour světová série je zahájena a Slavík vstupuje do sezóny na první pozici.

 

"Do Fort William jezdím zhruba 12 let a každý rok mě pohltí nezaměnitelná atmosféra města a taky skvělá atmosféra celého eventu. Je to unikátní místo a vítězství tady znamená pro všechny ridery hodně. Jako mladý závodník jsem snil o vítězství právě tady a nyní je to skutečnost, ten pocit je skvělej. Už minulý rok jsem se cítil parádně, ale stačila malá chybka a postup byl v prachu.

Letos jsem se vrátil ještě rychlejší a zase o trochu zkušenější. Podmínky byly tentokrát během tréninků a kvalifikace opravdu extrémní, ale na závod vykouklo slunce a my si tak mohli užít jeden z nejlepších 4X eventů, obklopeni tisíci a tisíci fanoušků. Ve finále se mi povedl start a pálil jsem to dolů co mi síly stačily…Bylo z toho nakonec vítězství s více než 40 m náskokem před ostatními.

Tenhle pocit mi po zimní sezóně tolik chyběl a je tím největším hnacím motorem. To je proč přinášíme tolik obětí, trávíme hodiny na trénincích ve větru a dešti, tenhle pocit za to totiž absolutně stojí. Děkuju všem fanoušků, sponzorům, přítelkyni, rodině, kámošům a dalším, kteří mi pomáhaj, jak se říká, za oponou. Vy víte, o kom mluvím :) Díky za to, že děláte z mých vítězství vítězství speciální. A díky i tobě, Skotsko, bylo to opět famózní!"

Kompletní záznam ze závodu naleznete zde:  https://tinyurl.com/y4tqotj6

Další zastávkou pro Tomáše je víkendový Rieti Sport Festival v Itálii, na který další víkend naváže Crankworx Innsbruck! Pro více informací nezapomeňte sledovat sociální sítě Tomáše Slavíka.

www.tomasslavik.com
www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/tomasslavik63
www.youtube.com/tomasslavikdotcom

Photo credit: @honzamalemfotografem

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: