Dvanáct převodů už i u SLXa

Není tomu tak dlouho, co Shimano velkolepě představilo novou XT sadu s 12 rychlostmi. My jsme se k nim přidali a jako první jsme mohli držet kompletní XTčko v ruce a osahat si ho – mrkněte na video.

Je už samozřejmostí, že když má něco XTčko, tak ani SLX sada nezůstane dlouho pozadu. Během uplynulého měsíce bylo proto představeno nové SLX s kompletním přepracováním na 12 rychlostí.

Co se týče jednotlivých prvků této sady, vše je prakticky totožné jako u XT, až na samotné materiály použité při výrobě (respektive pak váha jednotlivých dílů). Nové SLX bude k dispozici jak v provedení 1x12, tak i 2x12. Brzdové páky mají posunutou objímku více do středu těla páky z důvodu lepšího fungování brzdy a menšího ohýbání samotné páky, provedení opět dvou- nebo čtyřpístek.

Velkým plusem této sady je nižší cena oproti XTčku – je o něco lidovější, ale bez jakýchkoli funkčních kompromisů. No a kdy se na novinku můžeme těšit? Během prvního srpnového týdne došlo k naskladnění jednotlivých dílů k dodavateli Shimana a jediné, na co si budeme muset ještě počkat, je kazeta. Ta bude k dostání až na konci srpna.

I přes lehké zpoždění kazety, které tak posune termín dodání pro kompletní sadu si myslíme, že Shimano udělalo pěkný skok dopředu – co na novinku SLX říkáte vy?

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: