Co jsme ještě stihli v Rakousku?

Co jsme ještě stihli v Rakousku?

Během července jsme stihli vyrazit ještě do několika dalších bikeparků v Rakousku a dnes si představíme další dva z nich. První nese název Bikepark Schladming a pyšní se tratí ze světového poháru, trailem s 99ti skoky nebo přilehlými stezkami Reiteralm. Dalším bude nenáročný Bikepark Semmering poblíž Vídně.

 

Schladming se nachází cca 5 hodin cesty z Prahy. Po příjezdu na vás čeká menší městečko s typickými rakouskými stavbami a asi 100 + 1 cestičkami do kopců k přilehlým pensionům, apartmánům a farmám. Každopádně my tu teď řešíme kola :). Co se týče cyklistiky pro běžného turistu, tak na webu bikeparku je mnoho typů kam vyrazit. Každopádně pokud je zrovna den, kdy se nechce moc šlapat a radši se chci jen tak projet, je na blízku nenáročné středisko Reiteralm, které nabízí možnost využití lanovky nahoru a síly gravitace s využitím kola cestou dolů. Traily jsou spíše lehčí obtížnosti (převážně modrá barva, dle našeho hodnocení), takže se dá v klidu projet vše i na hardtailu (pozn.: kolo bez zadního odpružení).

 

 

Pokud si zakoupíte permanentku do tohoto střediska, tak zároveň platí i pro nedaleký Schladming (autem cca 20 minut nebo možnost využití bikebus cca 25 minut). Tento velký bikepark nabízí stoupací flow trail, 99 Jumpline na kterou navazuje Monster Jumpline a několik sjezdových tratí aj. Na tomto kopci se už bez zadního odpružení neobejdete! Vrchní část kopce nabízí sjezdovou trať (Rookie Downhill video), flowtrail a 99 Jumpline (99 Jumpline video). Druhá a třetí trať je krásně vyhlazená a člověk se bez většího úsilí houpe až ke stanici lanovky, která je uprostřed kopce. Od poloviny kopce terén o dost přitvrdí a zbývají dvě sjezdové tratě, kde jedna je i součástí světového poháru ve sjezdu. Takže skoky, „rolety“, kořeny a kameny. Pokud jede normální jedinec kopce ze shora až dolů a nechce, aby mu ruce upadly, tak cesta trvá cca 25 minut. Takže opravdu dlouhé svezení.

 

 

Semmering

Poslední zastávkou byl Bikepark Semmering, který leží cca 100km od Vídně a poskytuje výběr v podobě 3 trailů, na které v různých částech kopce navazuje několik zajímavých odboček na kratké přilehlé traily. První trať je sjezdová, rozbitá s kořeny a kameny, až by i ruce upadly. Dále pak opět oblíbená Jumpline (video) a napůl přírodní sjezd s lehkým northshorem (dřevěnými lávkami). Kopec je kratší, takže ze shora dolů trvá jedna jízda cca 10 minut, ale zábavy na tak malý kopec je až dost.

 

 

Oba bikeparky, možná by se dalo říci oba tři :), jsou velice zábavné a každý si najde své. Každopádně Schladming doporučíme spíše zkušenějším jezdcům, aby nikdo nedošel k úhoně a naopak stezky Reiteralm jsou vhodné pro úplné začátečníky. Semmering leží obtížností někde mezi nimi. Všechny tři zajisté doporučujeme.

 

Co jsme ještě stihli v Rakousku?
Vytvořeno07.08.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.