Bikefitting, aneb nastav si kolo přímo na sebe

Každý jistě zažil ten pocit, kdy sedne na kolo a po prvních 5 kilometrech ho začne bolet pozadí, záda nebo pro jistotu úplně všechno. Osvědčený recept na „osezení“ zadku je jezdit, jezdit a jezdit. Na záda zase platí protahování. Jenže co když ani jedno z toho nepomáhá? Problém může být ve špatném nastavení posedu. 


Pořádně si nastavit kolo a vybrat správné sedlo je základ, který spousta cyklistů podceňuje.
Že je to i tvůj případ? Nezoufej, jsme tu pro tebe - nově nabízíme výběr správného sedla pomocí nástrojů od firmy Prologo. Abys měl jistotu, že ti sedlo opravdu padne, změříme ti šířku sedacích kostí na speciálně upravené stoličce a podle toho následně doporučíme konkrétní model sedla. U sedel s cenou nad 2500 Kč máš tuhle službu úplně zdarma, u těch levnějších ti za měření připočteme 290 Kč. I to se ale vyplatí, protože budeš vědět jak široké a dlouhé sedlo pasuje k tvému pozadí a při příštím nákupu už můžeš jít na jistotu.

Sedlo jsme vybrali, ale to pořád neřeší bolavá záda. Nezoufej, máme tu pro tebe další dvě možnosti.


Ta první je změření tvé postavy a nastavení posedu na kole pomocí tzv. bikefittingu. Pomocí speciálního přístroje ti vezmeme míry a zaznamenáme je do programu, který následně navrhne možnosti nastavení posedu. Dostaneš 4 varianty ideálního nastavení posedu přímo na tvou značku a typ kola. Společně vybereme tu nejideálnější a můžeš vyrazit. Nastavení posedu je za lidovku - 890 Kč.

 

Druhá možnost je pro ty, kteří do sebe chtějí investovat trochu více. Domluvíš si individuální schůzku s naším odborníkem na nastavení posedu. Během této schůzky se pobavíte o tvém stylu jízdy, předchozích zraněních a všem ostatním, co má na ideální posed na kole vliv. Poté si tě posadí do trenažéru a společně nastavíte ten správný posed se zahrnutím všech zmíněných aspektů. Tady už je cena trochu vyšší, ale jednou naměříš a nastavení využiješ už na všechna kola a navždy (pokud si tedy něco neuděláš, tak na sebe dej pozor :-) ). Individuální konzultace s odborníkem a nastavení posedu tě vyjdou na 2590 Kč.

Základní nastavení posedu zvládne téměř každý, ale pokud v sedle trávíš hodně času a chceš mít jistotu, že si nezaděláváš na problém do budoucna, je dobré si nechat vše naměřit a nastavit přímo na sebe. ☺

Diskuze
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: